Mercury F 115 EXLPT EFI
Elektrisk start + PowerTrim
Mercury F 115 EXLPT EFI
For første gang tilbyder Mercury en 115 hk 4-takter som også kan fås med venstregående rotation. Tilføjelsen af giver følelsen af neutral styring og overlegen håndtering på både med dobbeltinstallationer. Med to 115 hk Command Thrust motorer på agterspejlet, fås dobbeltinstallationens manøvredygtighed og driftssikkerhed til en meget lavere pris.
Gode grunde til udskiftning
En ny Mercury 4-takter kan opgradere din båd med hurtigere acceleration, større ydeevne og manøvredygtighed. Markedets letteste 115 hk 4-takter vejer kun 163 kg. Disse 4-taktere er 18 kg lettere end den tidligere generation fra Mercury, og 9 kg lettere end den nærmeste konkurrent.
De passer fint på både, der ikke kan klare vægten af de ældre og tungere 4-taktere, og deres slanke lave profil gør dem lettere at fiske hen over og udenom.
Fra marts 2020 leveres denne motor fra fabrikken med VesselView Mobile.
Det betyder at du altid kender status på din motor, uanset om du sidder i hjemme i sofaen, eller er på vandet med venner og familie. Ydermere får du fuldt overblik over brændstoføkonomi, performance og kan naturligvis vælge at dele dine data direkte på sociale medier.
Prisen er gældende for flere modelvarianter. Se PDF prisliste for fuldt modelprogram. Priser er vist både med og uden udstyr, uden udstyr er prisen helt uden rigging og propeller.
Tæknilegar upplýsingar
| Strokkar | 4 |
| Hö | 115 |
| Gírskipting | FFB |
| Kílóvatt | 84,6 |
| Hæð skutbrettis | 635 mm |
| Rúmtak strokka | 2061 |
| Ræsing | Rafknúinn |
| Stýring | Fjarstýring |
| Ábyrgð | 2 ára ábyrgð, möguleiki á 5 ára ábyrgðarprógrammi |
| Flokkur | FourStroke |
| Gerð | 4-takta |
| Þyngd | 163 kg |
| Hámarkssnúningar | 5000-6000 |
| Hleðslukerfi (Amper) | 35 |
| Gírhlutfall | 2,07:1 |
| Litur | Svartur |
| Eldsneytiskerfi | Rafeindastýrð bensíninnsprautun |
| Stillingar á hallahorni | Vökvastilling á hallahorni |
Efni
Hér fyrir neðan finnur þú verðlista og/eða bæklinga fyrir vöruflokkinn.
Verð
Se flere varianter
Udvalg af varianter – priser kan variere
Find forhandler af Mercury F 115 EXLPT EFI
Bliv kontaktet hurtigt muligt
Mercury F 115 EXLPT EFI
Elektrisk start + PowerTrim
Vertíðarverð
FLERE VARIANTER
Udvalg af varianter – priser kan variere
OVERLIK
| Strokkar | 4 |
| Flokkur | FourStroke |
| Hö | 115 |
| Þyngd | 163 kg |
| Hæð skutbrettis | 635 mm |
| Ræsing | Rafknúinn |
| Stýring | Fjarstýring |
| Eldsneytiskerfi | Rafeindastýrð bensíninnsprautun |
| Stillingar á hallahorni | Vökvastilling á hallahorni |
Varenr: 1115F232D
Efni
Hér fyrir neðan finnur þú verðlista og/eða bæklinga fyrir vöruflokkinn.