Mercury F 225 L / XL CF DS
Digital Gas/Gear + ColdFusion Hvid
Mercury F 225 L / XL CF DS
Den nyeste teknologi og produktudvikling gør det nu muligt at producere motorer som både har en enorm volumen og derved moment, men samtidig en vægt der er lavere end det nogensinde er set før. Når brændstoføkonomien oven i købet er kraftigt forbedret så har du kerne argumenterne for at investere i en af de nye V6 og V8 motorer fra Mercury. Vælg mellem standard 4-takt, Pro XS og SeaPro i motorstørrelser fra 175 til 300hk. Motoren fås i L, XL, CXL, XXL, CXXL benlænde til samme pris.
Fra marts 2020 leveres denne motor fra fabrikken med VesselView Mobile.
Det betyder at du altid kender status på din motor, uanset om du sidder i hjemme i sofaen, eller er på vandet med venner og familie. Ydermere får du fuldt overblik over brændstoføkonomi, performance og kan naturligvis vælge at dele dine data direkte på sociale medier. Priser er vist både med og uden udstyr, uden udstyr er prisen helt uden rigging og propeller.
Tæknilegar upplýsingar
| Strokkar | 6 |
| Hö | 225 |
| Gírskipting | DTS F-F-B |
| Kílóvatt | 168 |
| Hæð skutbrettis | 508 mm |
| Rúmtak strokka | 3400 |
| Ræsing | Rafknúinn |
| Stýring | Fjarstýring |
| Ábyrgð | 2 ára ábyrgð, möguleiki á 5 ára ábyrgðarprógrammi |
| Flokkur | FourStroke |
| Gerð | 4-takta |
| Þyngd | 216 kg |
| Hámarkssnúningar | 5200-6000 |
| Hleðslukerfi (Amper) | 85 |
| Gírhlutfall | 1,85:1 |
| Litur | Hvid (CF) |
| Eldsneytiskerfi | Rafræn bensíninnsprautun |
| Stillingar á hallahorni | Vökvastilling á hallahorni |
Efni
Hér fyrir neðan finnur þú verðlista og/eða bæklinga fyrir vöruflokkinn.
Verð
Se flere varianter
Udvalg af varianter – priser kan variere
Find forhandler af Mercury F 225 L / XL CF DS
Bliv kontaktet hurtigt muligt
Mercury F 225 L / XL CF DS
Digital Gas/Gear + ColdFusion Hvid
Vertíðarverð
FLERE VARIANTER
Udvalg af varianter – priser kan variere
OVERLIK
| Strokkar | 6 |
| Flokkur | FourStroke |
| Hö | 225 |
| Þyngd | 216 kg |
| Hæð skutbrettis | 508 mm |
| Ræsing | Rafknúinn |
| Stýring | Fjarstýring |
| Eldsneytiskerfi | Rafræn bensíninnsprautun |
| Stillingar á hallahorni | Vökvastilling á hallahorni |
Varenr: 12250006A
Efni
Hér fyrir neðan finnur þú verðlista og/eða bæklinga fyrir vöruflokkinn.