Mercury F 60 ELPT EFI Command Thrust
Elektrisk start + PowerTrim
Mercury F 60 ELPT EFI Command Thrust
Mere kontrol
Mercurys 60 hk Command Thrust model har en kraftigere gearkasse, propel i overstørrelse og lavere gearing. Den giver dig større kraft og kontrol end nogen anden påhængsmotor med samme antal hestekræfter. Ekstra kraft leveres af en 2,33:1 gearkasse med 44 % større gearhjul.
Stort styrehåndtag
Interessen for ekstra montering af stort styrehåndtag på åbne gummibåde, RIB- og glasfiberbåde er steget, hvor det ekstralange styrehåndtag med en praktisk monteret powertrim-knap tilbyder nem og sikker betjening lige ved hånden.
Sportsfiskere elsker muligheden for trollinghastighed, hvor man kan indstille båden til præcist den hastighed, hvor fiskene bider på.
Sikkerhed og stabilitet er en høj prioritet hos Mercury 4-takterne. Fra første gang du drejer nøglen, kan du regne din motor. Den udviklede teknologi, slidstærke komponenter, smarte funktioner og en fortræffelig benzin økonomi, kombineret med bådindustriens førende garanti ordning der giver dig sikkerhed mange år frem.
Prisen er gældende for flere modelvarianter. Se PDF prisliste for fuldt modelprogram. Priser er vist både med og uden udstyr, uden udstyr er prisen helt uden rigging og propeller.
Tæknilegar upplýsingar
| Strokkar | 4 |
| Hö | 60 |
| Gírskipting | FFB |
| Kílóvatt | 44,1 |
| Hæð skutbrettis | 508 mm |
| Rúmtak strokka | 995 |
| Ræsing | Rafknúinn |
| Stýring | Fjarstýring |
| Ábyrgð | 2 ára ábyrgð, möguleiki á 5 ára ábyrgðarprógrammi |
| Flokkur | FourStroke |
| Gerð | 4-takta |
| Þyngd | 118 kg |
| Hámarkssnúningar | 5500-6000 |
| Hleðslukerfi (Amper) | 18 |
| Gírhlutfall | 2,33:1 |
| Litur | Svartur |
| Eldsneytiskerfi | Rafeindastýrð bensíninnsprautun |
| Stillingar á hallahorni | Vökvastilling á hallahorni |
Efni
Hér fyrir neðan finnur þú verðlista og/eða bæklinga fyrir vöruflokkinn.
Verð
Se flere varianter
Udvalg af varianter – priser kan variere
Find forhandler af Mercury F 60 ELPT EFI Command Thrust
Bliv kontaktet hurtigt muligt
Mercury F 60 ELPT EFI Command Thrust
Elektrisk start + PowerTrim
Vertíðarverð
FLERE VARIANTER
Udvalg af varianter – priser kan variere
OVERLIK
| Strokkar | 4 |
| Flokkur | FourStroke |
| Hö | 60 |
| Þyngd | 118 kg |
| Hæð skutbrettis | 508 mm |
| Ræsing | Rafknúinn |
| Stýring | Fjarstýring |
| Eldsneytiskerfi | Rafeindastýrð bensíninnsprautun |
| Stillingar á hallahorni | Vökvastilling á hallahorni |
Varenr: 1F60453GZ
Efni
Hér fyrir neðan finnur þú verðlista og/eða bæklinga fyrir vöruflokkinn.