Mercury F 4 MH
Håndstart + Styrehåndtag
Mercury F 4 MH
Nem at transportere.
Mercurys 4 hestes hk 4-taktere leveres som standard med indbygget brændstoftank, ekstern brændstofhane og mulighed for at tilkoble en ekstern brændstoftank. En indbygget brandstoftank betyder, at du ikke behøver at tilslutte en ekstra tank, som optager plads, men for dig som sejler ekstra langt, kan en ekstern tank tilsluttes på få sekunder.
Flere trimpositioner forbedrer sejlegenskaberne og muliggør sejlads på lavt vand.
Let at starte.
Det automatiske dekompressionssystem afleder cylindertrykket for at reducere den trækkraft, der er nødvendig for at starte motoren.
Prisen er gældende for flere modelvarianter. Se PDF prisliste for fuldt modelprogram.
Tæknilegar upplýsingar
| Strokkar | 1 |
| Hö | 4 |
| Gírskipting | FFB |
| Kílóvatt | 2.9 |
| Hæð skutbrettis | 381 mm |
| Gírhlutfall | 2,15:1 |
| Litur | Svartur |
| Eldsneytiskerfi | Blöndungur |
| Stillingar á hallahorni | 6 handvirkar |
| Flokkur | FourStroke |
| Gerð | 4-takta |
| Þyngd | 25 kg |
| Hámarkssnúningar | 4500-5500 |
| Rúmtak strokka | 123 |
| Ræsing | Handvirkur |
| Stýring | Stýrishandfang |
| Ábyrgð | 2 ára ábyrgð, möguleiki á 5 ára ábyrgðarprógrammi |
Efni
Hér fyrir neðan finnur þú verðlista og/eða bæklinga fyrir vöruflokkinn.
Verð
Se flere varianter
Udvalg af varianter – priser kan variere
Find forhandler af Mercury F 4 MH
Bliv kontaktet hurtigt muligt
Mercury F 4 MH
Håndstart + Styrehåndtag
Vertíðarverð
FLERE VARIANTER
Udvalg af varianter – priser kan variere
OVERLIK
| Strokkar | 1 |
| Flokkur | FourStroke |
| Hö | 4 |
| Þyngd | 25 kg |
| Hæð skutbrettis | 381 mm |
| Ræsing | Handvirkur |
| Stýring | Stýrishandfang |
| Eldsneytiskerfi | Blöndungur |
| Stillingar á hallahorni | 6 handvirkar |
Varenr: 1F04201BL
Efni
Hér fyrir neðan finnur þú verðlista og/eða bæklinga fyrir vöruflokkinn.