Mercury F 6 MLH
Håndstart + Styrehåndtag
Mercury F 6 MLH
At kunne tage sin motor med sig er en stor fordel for ejere af småbåde og specielt gummibåde. Mercury tilbyder et komplet program af transportable 4-takts påhængsmotor i den ekstreme lette klasse, med det største sortiment af vælge imellem. Klassen gør betJeningen og transporten nem med smarte, letanvendige funktioner. Plus, ren, støJsvag, benzin besparende 4-takts præstation gør dem til dit oplagte valg.
Nem at transportere
Mercurys 6 hestes hk 4-taktere leveres som standard med indbygget brændstoftank, ekstern brændstofhane og mulighed for at tilkoble en ekstern brændstoftank. En indbygget brandstoftank betyder, at du ikke behøver at tilslutte en ekstra tank, som optager plads, men for dig som sejler ekstra langt, kan en ekstern tank tilsluttes på få sekunder.
Lavt vand
Flere trimpositioner forbedrer sejlegenskaberne og muliggør sejlads på lavt vand.
Auðvelt að ræsa
Sjálfvirka þrýstilækkunarkerfið minnkar strokkaþrýstinginn til að draga úr þeim togkrafti sem þarf til að ræsa vélina.
Tæknilegar upplýsingar
| Strokkar | 1 |
| Hö | 6 |
| Gírskipting | FFB |
| Kílóvatt | 4.41 |
| Hæð skutbrettis | 508 mm |
| Gírhlutfall | 2,15:1 |
| Litur | Svartur |
| Eldsneytiskerfi | Blöndungur |
| Stillingar á hallahorni | 6 handvirkar |
| Flokkur | FourStroke |
| Gerð | 4-takta |
| Þyngd | 25 kg |
| Hámarkssnúningar | 5000-6000 |
| Rúmtak strokka | 123 |
| Ræsing | Handvirkur |
| Stýring | Stýrishandfang |
| Ábyrgð | 2 ára ábyrgð, möguleiki á 5 ára ábyrgðarprógrammi |
Efni
Hér fyrir neðan finnur þú verðlista og/eða bæklinga fyrir vöruflokkinn.
Verð
Se flere varianter
Udvalg af varianter – priser kan variere
Find forhandler af Mercury F 6 MLH
Bliv kontaktet hurtigt muligt
Mercury F 6 MLH
Håndstart + Styrehåndtag
Vertíðarverð
FLERE VARIANTER
Udvalg af varianter – priser kan variere
OVERLIK
| Strokkar | 1 |
| Flokkur | FourStroke |
| Hö | 6 |
| Þyngd | 25 kg |
| Hæð skutbrettis | 508 mm |
| Ræsing | Handvirkur |
| Stýring | Stýrishandfang |
| Eldsneytiskerfi | Blöndungur |
| Stillingar á hallahorni | 6 handvirkar |
Varenr: 1F06211BL
Efni
Hér fyrir neðan finnur þú verðlista og/eða bæklinga fyrir vöruflokkinn.