Mercury F 9.9 ELRC EFI
Elektrisk start + Fjernbetjent
Mercury F 9.9 ELRC EFI
Takket være Mercurys multifunktions-styrehåndtag, som er standard på 9.9 hestes 4-takt motorerne, har du den kontrol over båden som er nødvendig for at fiske hele dagen, helt kompromisløst. Dette revolutionerende alt-i-et håndtag giver fuld kontrol med bare én hånd over: Gear, stop, gas, tilt og styring. Det giver dig uovertruffen manøvredygtighed, og gør din tid på vandet lettere og sjovere.
9 hestes Mercury 4-taktere har et genialt design, der gør det muligt for brugeren at anvende det eksklusive 3-positions trimsystem på det lange solide styrehåndtag. Ved at trykke ned på håndtaget, kan du indstille trimpositionen. Enkelt og let, hver gang.
Enhåndskontrol
Modeller med styrehåndtag inkluderer Mercurys eksklusive multifunktions-styrehåndtag, der giver dig fuld kontrol med bare én enkelt hånd: Gear, gas (med friktion for finjusteret trolling), stop, tilt og styring.
Altid sikker start
Et raffineret brændstofsystem leverer sikker, nem og pålidelig start og drift, samt forbedret koldstartprocedure via et indbygget tre-positions chokersystem samt forbedret tændingssystem til trolling.
Definitionen af holdbarhed
Gearkassen er udviklet til at være stærk og holdbar, med robuste gear og lejer samt kraftfuld hæltap.
Prisen er gældende for flere modelvarianter. Se PDF prisliste for fuldt modelprogram.
Tæknilegar upplýsingar
| Strokkar | 2 |
| Hö | 9.9 |
| Gírskipting | FFB |
| Kílóvatt | 7.28 |
| Hæð skutbrettis | 508 mm |
| Rúmtak strokka | 208 |
| Ræsing | Rafknúinn |
| Stýring | Fjarstýring |
| Ábyrgð | 2 ára ábyrgð, möguleiki á 5 ára ábyrgðarprógrammi |
| Flokkur | FourStroke |
| Gerð | 4-takta |
| Þyngd | 38 kg |
| Hámarkssnúningar | 5000-6000 |
| Hleðslukerfi (Amper) | 6 |
| Gírhlutfall | 2,08:1 |
| Litur | Svartur |
| Eldsneytiskerfi | Bensíninnsprautun |
| Stillingar á hallahorni | 6 handvirkar |
Efni
Hér fyrir neðan finnur þú verðlista og/eða bæklinga fyrir vöruflokkinn.
Verð
Se flere varianter
Udvalg af varianter – priser kan variere
Find forhandler af Mercury F 9.9 ELRC EFI
Bliv kontaktet hurtigt muligt
Mercury F 9.9 ELRC EFI
Elektrisk start + Fjernbetjent
Vertíðarverð
FLERE VARIANTER
Udvalg af varianter – priser kan variere
OVERLIK
| Strokkar | 2 |
| Flokkur | FourStroke |
| Hö | 9.9 |
| Þyngd | 38 kg |
| Hæð skutbrettis | 508 mm |
| Ræsing | Rafknúinn |
| Stýring | Fjarstýring |
| Eldsneytiskerfi | Bensíninnsprautun |
| Stillingar á hallahorni | 6 handvirkar |
Varenr: 1A10302BL
Efni
Hér fyrir neðan finnur þú verðlista og/eða bæklinga fyrir vöruflokkinn.