Mercury F 60 ELPT EFI
Mercury F 60 ELPT EFI
Motor leveres inklusiv SmartCraft SC 1000 monitor. Mercurys 60 hk, giver også mulighed for opgradering med tyverisystemet (TDS) eller Mercurys avancerede Active Trim system.
Sikkerhed og stabilitet er en høj prioritet hos Mercury 4-takterne. Fra første gang du drejer nøglen, kan du regne din motor. Den udviklede teknologi, slidstærke komponenter, smarte funktioner og en fortræffelig benzin økonomi, kombineret med bådindustriens førende garanti ordning der giver dig sikkerhed mange år frem.
Prisen er gældende for flere modelvarianter. Se PDF prisliste for fuldt modelprogram. Priser er vist både med og uden udstyr, uden udstyr er prisen helt uden rigging og propeller.
Tæknilegar upplýsingar
| Strokkar | 4 |
| Hö | 60 |
| Gírskipting | FFB |
| Kílóvatt | 44,1 |
| Hæð skutbrettis | 508 mm |
| Rúmtak strokka | 995 |
| Ræsing | Rafknúinn |
| Stýring | Fjarstýring |
| Ábyrgð | 2 ára ábyrgð, möguleiki á 5 ára ábyrgðarprógrammi |
| Flokkur | FourStroke |
| Gerð | 4-takta |
| Þyngd | 112 kg |
| Hámarkssnúningar | 5500-6000 |
| Hleðslukerfi (Amper) | 18 |
| Gírhlutfall | 1,83:1 |
| Litur | Svartur |
| Eldsneytiskerfi | Rafeindastýrð bensíninnsprautun |
| Stillingar á hallahorni | Vökvastilling á hallahorni |
Efni
Hér fyrir neðan finnur þú verðlista og/eða bæklinga fyrir vöruflokkinn.
Verð
Find forhandler af Mercury F 60 ELPT EFI
Bliv kontaktet hurtigt muligt
Mercury F 60 ELPT EFI
Vertíðarverð
OVERLIK
| Strokkar | 4 |
| Flokkur | FourStroke |
| Hö | 60 |
| Þyngd | 112 kg |
| Hæð skutbrettis | 508 mm |
| Ræsing | Rafknúinn |
| Stýring | Fjarstýring |
| Eldsneytiskerfi | Rafeindastýrð bensíninnsprautun |
| Stillingar á hallahorni | Vökvastilling á hallahorni |
Varenr: 1F60413GZ
Efni
Hér fyrir neðan finnur þú verðlista og/eða bæklinga fyrir vöruflokkinn.